|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Power: | Battery |
| Maximum Weighing: | 5kg |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model No.: | KD |
| Materials: | Tempered glass platform |
| Function: | 1)Strain Gauge Precision Technology 2)Easy-View LCD Display 3)Low-Battery Indication/Over-Load Indication 4)Auto/Manual Shut-of |
| Capacity: | 5kg/1g |
| Color: | black white purple red or customize |
| Unit: | g, oz, lb,ml,fi |
| Display: | LCD display |
| LCD Size: | 4.5X2CM |
| Power source: | 2*AAA battery |
| Product size: | ø20*2.1cm |
| Packing: | 1set/color box 40set/CTN |
| Outer carton: | 43X29X43.5cm/40set |
| G.W/N.W: | 18/17kgs |
| Certifications: | CE, RoHS |




