|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Accuracy: | III |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model No.: | TCS-F 100kg High precision Gold Digital Mechanical Electronic Balance Industrial Price Weighing Machine Scales for |
| Indicator: | Plastic sale |
| Scale feet: | Plastic |
| Function: | Weighing |
| Capacity: | 600kg/1000kg |
| Loadcell : | 800kg/1000kg |
| Color: | yellow |
| Unit: | kg,g,lb |
| Power source: | 4V Battery |
| Platform size | 600kg/200g 50x60cm 1000kg/500g 60x80cm |
| Carton size: | 600kg/200g 82x54x20cm 1000kg/500g 105x62x22 |
| Pan surface : | Leaf shape particles |
| N.M.: | 9kg/5.4kg |
| Packing: | outer carton |
| Certificate: | CE, RoHS |



1)Q: Are you trading company or factory?