|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certificate: | CE RoHS |
| Warranty: | 12 Months |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Capacity | 180kg/396lbs (Unit:kg lb st) |
| Division | d=0.1kg/0.2lb |
| Indicator | 4 digits in LCD display |
| Power source | 2XAAA battery |
| LCD size | 73X33mm |
| Product size |
28X28X2.5CM |
| Packing | color box with foam |
| Carton size | 59X32X33mm / 10PC |
| Function | weight/BMI, body fat rate/muscle rate/water/bone mass/basal metabolic rate, visceral fat index / |







