|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Applicable Crowd: | Adult |
| Weight Range: | 8kg-200kg |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No.: | BF6053 |
| Materials: | ABS+Tempered glass |
| Function: | weight/BMI, body fat rate/muscle rate/water/bone mass/basal metabolic rate, visceral fat index |
| Capacity: | 180kg/100g |
| Color: | OEM |
| Unit: | kg,g,lb |
| Platform size: | 28*28cm |
| N.M.: | 1.5kg |
| Packing: | foam+color box+outer carton |
| Certificate: | CE, RoHS |


4.Certificate
