|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Power: | Battery |
| Maximum Weighing: | 10kg |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model No.: | KI2 |
| Materials: | Plastic |
| Function: | 1)Strain Gauge Precision Technology 2)Easy-View LCD Display 3)Low-Battery Indication/Over-Load Indication 4)Auto/Manual Shut-off 5)LCD display |
| Capacity: | 10kg/1g |
| Color: | white |
| Unit: | g, oz, lb |
| Display: | LCD display |
| Power source: | 2*AA battery |
| Packing: | 1set/color box 24set/CTN |
| Product Size: | 218*147*45CM |
| Platform size: | 14.5*14.5cm |
| Outer carton: | 54X46X34cm/40set |
| G.W/N.W: | 22/21kgs |
| Certifications: | CE, RoHS |




