|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Power: | Battery |
| Maximum Weighing: | 3kg/2kg |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model No.: | KI-1 |
| Materials: | Plastic |
| Function: | 1)Strain Gauge Precision Technology 2)Easy-View LCD Display 3)Low-Battery Indication/Over-Load Indication 4)Auto/Manual Shut-off 5)LCD display with white backlight |
| Capacity: | 3kg/0.5g 2kg/0.1g |
| Color: | white or customize |
| Unit: | g, oz, lb |
| Display: | LCD display |
| Power source: | 2*AAA battery |
| Product size: | 17.8x14x3cm |
| Packing: | 1set/color box 60set/CTN |
| Outer carton: | 43.5X38.5X38cm/60set |
| G.W/N.W: | 17/16kgs |
| Certifications: | CE, RoHS |




